Dostałeś spadek i zastanawiasz się, jakich formalności powinieneś dopełnić? Chcesz spisać testament? A może wręcz przeciwnie, zostałeś pominięty w testamencie, do którego masz prawo? W każdej z tych sytuacji, możesz liczyć na naszą kompleksową pomoc. Prawo spadkowe to nasza specjalność – świadczymy w tej dziedzinie kompleksowe usługi, które obejmują zarówno doradztwo prawne, jak i prowadzenie spraw sądowych oraz reprezentowanie klientów przed sądami i innymi organami. Mamy na swoim koncie wiele postępowań zakończonych z korzyścią dla klienta, między innymi: sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, sprawy o zachowek, sprawy o wyrażenie zgody przez sąd rodzinny na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego dziecka. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług oraz co mamy Ci do zaoferowania.

Spadki Warszawa – co musisz wiedzieć?


Postępowanie spadkowe to nic innego jak proces przyjęcia czy odrzucenia spadku, który pozostawił nam członek naszej rodziny lub niekiedy przyjaciel. W świetle polskiego prawa może on odbyć się na dwa sposoby – w sądzie albo u notariusza. Przebieg tego procesu uzależniony jest od sposobu dziedziczenia – w przypadku dziedziczenia testamentowego następuje przekazanie całego lub jakieś części majątku osobom wskazanym w testamencie. Dokument ten nie musi być sporządzony u notariusza i może być przygotowany w domu, powinien jednak spełniać wszystkie obowiązkowe wymagania. Innym rodzajem jest dziedziczenie ustawowe – ma ono miejsce, gdy zmarły nie spisał testamentu i nie rozdysponował swojego majątku.

Spadki Warszawa a zachowek


Zachowek to prawo, dzięki któremu osoby nie wymienione w testamencie mogą dochodzić należnych im praw majątkowych. Jest to możliwe w konkretnym czasie od chwili śmierci spadkodawcy. Możliwość taka pojawia się w przypadku pominięcia w testamencie osoby uprawnionej do odziedziczenia majątku z mocy ustawy. Warto pamiętać, że nie jest to obowiązek, ale prawo z którego mogą skorzystać najbliżsi krewni zmarłego. Z jednej strony nieco ogranicza to swobodną wolę spadkodawcy, jednak z drugiej pozwala zabezpieczyć interesy bliski, którzy zostali bez środków do życia.

Spadki Warszawa – jak możemy Ci pomóc?


Jak widać, sprawy z zakresu prawa spadkowego potrafią być bardzo skomplikowane. Nic dziwnego, że wiele osób czuje się zagubionych w gąszczu praw i postanawia skorzystać z usług doświadczonych prawników. Nasza kancelaria prawna posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju spraw spadkowych. Chętnie podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych wyzwań. Już wielu naszym klientom pomogliśmy uzyskać zadowalające rezultaty. Możemy pomóc Ci pomóc w uzyskaniu praw do spadku, odrzuceniu spadku, uzyskaniu praw do zachowku, w tym do uzyskania zgody sądu na odrzuceniu spadku w imieniu małoletniego dziecka. Podejmujemy się też spraw, które odbywają się w trybie nieprocesowym, takich jak podział majątku czy ustanowienie kuratora spadku. Możemy udzielić Ci porady prawnej dostosowanej do Twojej sytuacji życiowej. Zapraszamy Cię do kontaktu nie tylko w przypadku spraw związanych z prawem spadkowym – naszą specjalizacją jest też obsługa firm i zniesienie współwłasności Warszawa.