Wystąpienie o rozwód to jedna z najtrudniejszych w życiu decyzji. Często wiąże się z wieloma negatywnymi emocjami, co jest całkiem naturalne – w końcu, każdy wstępując w związek małżeński, planuje długie i szczęśliwe życie u boku drugiej osoby. Sam proces rozwodowy potrafi być bardzo stresujący, a niekiedy ciągnie się miesiącami, chociaż byli małżonkowie chcieliby mieć formalności, jak najszybciej za sobą, aby rozpocząć nowe życie. Jeżeli czeka Cię rozprawa rozwodowa, to chętnie udzielimy Ci kompleksowej pomocy prawnej. Już wiele osób przekonało się, że w trakcie tak stresujących momentów, dobrze jest mieć obok siebie doświadczonego prawnika, która nie tylko doskonale zna obowiązujące prawo, ale też będzie w stanie w każdej sytuacji zachować zimną krew. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług!

Rozwody Warszawa – od czego zacząć?


Zawarcie związku małżeńskiego nie jest skomplikowane, natomiast już proces rozstania się współmałżonków staje się nieco bardziej złożony. Wymaga podjęcia kilku kroków oraz dopełnienia wielu formalności. Aby w ogóle doszło do rozprawy, na początku jeden ze współmałżonków musi wyrazić takie życzenie, wykorzystując w tym celu dokument, jakim jest pozew o rozwód. Osoba, która składa go do Sądu Okręgowego nazywa się powodem lub powódką. Druga strona nazywana jest pozwanym. W tym momencie osoba pozwana ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi – zazwyczaj zawiera ona informacje o tym, czy pozwany zgadza się na rozwód oraz może poruszać tematy takie jak typ rozwodu, podział majątku, wysokość alimentów czy regulacje związane z władzą rodzicielską. Nie każdy wie o tym, że dokument ten powinien być złożony w dwóch egzemplarzach oraz uzupełniony o akt małżeństwa oraz własnoręczny podpis wraz z uiszczeniem opłaty za pozew.

Prawnik rozwody Warszawa – jak przebiega proces?


Kolejnym krokiem po dostarczeniu prawidłowo przygotowanego pozwu jest sprawa rozwodowa. Aby jednak do niej doszło, dokument ten musi zawierać wszystkie potrzebne informacji – brak niektórych ważnych danych może sprawić, że Sąd odeśle go do uzupełnienia, przez co proces przeciągnie się o kilka kolejnych tygodni. Moment pierwszej rozprawy sądowej jest najważniejszy – w niektórych przypadkach postępowanie może zakończyć się już na tym etapie, dzięki czemu małżonkowie będą mogli rozpocząć nowe życie. Niestety, w niektórych przypadkach uzyskanie rozwodu może być bardziej skomplikowane – na przykład, jeżeli rodzina ma małoletnie dzieci czy małżonkowie zdecydowali się na rozwóz z orzekaniem o winie. Ponadto, w trakcie pierwszej rozprawy Sąd upewnia się, czy między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia – stara się ustalić, czy nie ma między nimi już więzi uczuciowej, fizycznej oraz gospodarczej. Do uzyskania rozwodu konieczne jest też przekonanie sądu, że naprawienie związku nie jest możliwe, a małżonkowie podejmowali już takie próby. Bez tego, Sąd może podjąć decyzje o kolejnej rozprawie, która odbędzie się za kilka miesięcy.

Rozwody Warszawa – dlaczego my?


Wyróżnić można dwa główne rodzaje rozwodów – między innymi z orzeczeniem winy i bez orzeczenia o winie. Ten pierwszy jest zazwyczaj bardziej skomplikowany i stresujący, a aby uzyskać pomyślny wynik, należy uzbroić się w cierpliwość. Niezależnie, która sytuacja dotyczy Ciebie, jesteśmy w stanie poprowadzić Cię przez ten stresujący proces oraz udzielić kompleksowej i profesjonalnej pomocy prawnej na każdym jego etapie. Rozwody to jedna z naszych specjalizacji – posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz dogłębną wiedzę w tym temacie, dzięki czemu wygraliśmy już wiele spraw. Chętnie podejmiemy się nawet trudnych rozpraw, takich jak opieka nad dziećmi czy podział majątku, świadcząc profesjonalne usługi i udzielając klientom wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy rozwód wiąże się z silnymi emocjami, dlatego przejawiamy empatię i cierpliwość – naszym atutem jest umiejętność słuchania. Decydując się na współpracę z nami, możesz być pewny, że zrobimy wszystko, abyś jak najszybciej miał za sobą rozprawę sądową, co pozwoli Ci na rozpoczęcie nowego życia.