Wszyscy zakochani wstępując w związek małżeński pragną żyć długo i szczęśliwe. Niestety w praktyce, wiele małżeństw po jakimś czasie postanawia się rozstać. Wiąże się to z licznymi konsekwencjami, a sprawa jest szczególnie skomplikowana, jeżeli w rodzinie są dzieci. Wtedy rozstanie się partnerów najczęściej oznacza pojawienie się obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli właśnie znajdujesz się w takiej sytuacji, być może nasuwają Ci się jakieś wątpliwości czy pytania natury prawnej lub po prostu chciałbyś skonsultować swój przypadek z doświadczonym prawnikiem. Chętnie Ci pomożemy! Nasza kancelaria prawnicza oferuje szeroki wachlarz usług. Naszą specjalnością jest prawo rodzinne, w tym rozwody, podział majątku czy alimenty, ich zabezpieczenie w trakcie trwania postępowania.

Alimenty Warszawa – co powinieneś wiedzieć?


Zgodnie z prawem polskim w naszym kraju istnieje obowiązek alimentacyjny. Jest to nic innego jak konieczność dostarczania pewnej sumy środków na utrzymanie dziecka. W normalnej sytuacji, rodzice wspólnie wychowujący dziecko ponoszą wszelkie koszty jego wychowania i utrzymania. Jednak w przypadku rozwodu lub separacji, sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Rodzice dalej muszą zaspokajać rożne potrzeby dzieci w zależności od ich wieku, takie jak wyżywienie, mieszkanie, ubrania, środki higieny osobistej, edukacja czy leczenie. Wysokość alimentów uzależniona jest między innymi od możliwości zarobkowych rodziców i potrzeb dziecka. Kwota ustalana jest indywidualnie i z upływem czasu może zostać zmieniona – rodzic zajmujący się wychowaniem może wnieść o zmianę ich wysokości. Jeżeli sytuacja rodzica płacącego alimenty ulegnie pogorszeniu, może on wnieść wniosek o obniżenie ich wysokości. .

Alimenty Warszawa – jak możemy Ci pomóc?


Czeka Cię rozwód lub sprawa o alimenty w Warszawie? Chętnie zaoferujemy Ci naszą profesjonalną pomoc. Jeżeli sam ponosisz koszty utrzymania dziecka, możesz domagać się pomocy od byłego współmałżonka – chętnie pomożemy Ci ją uzyskać. Dobry prawnik Warszawa zapewni Ci pełne wsparcie prawne podczas spraw o alimenty, co obejmuje zarówno kompleksową pomoc w egzekwowaniu przyznanych alimentów, jak i jedynie porady prawne udzielane przez doświadczonych adwokatów. Naszą specjalnością jest udział w negocjacjach prowadzących do zawarcia ugody pozasądowej w sprawach alimentacyjnych. Zajmujemy się przygotowaniem pozwów o alimenty oraz reprezentacją klientów w sądach i przed innymi organami. Sporządzamy wnioski o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych oraz oferujemy pomoc w przygotowaniu pozwów o alimenty. Nasza kancelaria prowadzi skuteczne sprawy alimentacyjne każdego typu – chętnie podejmiemy się nawet najbardziej skomplikowanego zadania. Kancelaria nasza prowadziła sprawy związane z alimentami należnymi z tytułu zarobkowania jednego z rodziców w Niemczach, to jest tak zwane”Kindergeld”.

Alimenty Warszawa – dlaczego my?


W życiu każdego może przydarzyć się sytuacja, w której będziesz potrzebował pomocy prawnej. Jeżeli stoisz przed wyzwaniem natury prawnej albo potrzebujesz fachowej porady, zapraszamy Cię do kontaktu! Możemy zagwarantować Ci indywidualne podejście oraz pełną dyskrecję. Zdajemy sobie sprawę, że język prawniczy bywa trudny do zrozumienia, dlatego dokładamy starań, aby przedstawiać klientom jasne i czytelne informacje. Naszym atutem jest duże doświadczenie w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, prawa pracy oraz specjalistyczna wiedza, którą cały czas uaktualniamy. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na kompleksową pomoc dostosowaną do Twoich potrzeb. Zajmujemy się prowadzeniem doradztwa w zakresie praw i obowiązków, a także reprezentowaniem klientów przed sądami wszystkich instancji oraz organami administracji – to bardzo ważne, dla uniknięcia konsekwencji nieznajomości przepisów. Podejmując współpracę z naszą kancelarią radcy prawnego, na każdym etapie postępowania możesz liczyć na profesjonalną obsługę. Skontaktuj się z nami już teraz!