W wielu sytuacjach profesjonalna pomoc doświadczonego radcy prawnego okazuje się nie do przecenienia – pozwala na uniknięcie potencjalnych pułapek i błędów podczas przygotowywania i podpisywania umów, a wydawane przez niego opinie na temat proponowanych rozwiązań prawnych dają możliwość podjęcia świadomej decyzji. Radca prawny jest zawodem zaufania publicznego, którego obowiązki i zadania w wielu aspektach są tożsame z adwokatem, choć występują znaczące różnice. Zobacz, dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług radcy prawnego i dlaczego wybrać naszą kancelarię

Radca prawny Łomianki – w czym może Ci pomóc?


Z usług radcy prawnego mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. W zakres świadczonych usług wchodzi między innymi doradztwo prawne, wsparcie przy negocjacjach kontraktów i umów, aż po reprezentowanie klientów przed sądami. Radca prawny może przygotować zgodne z prawem i chroniące Twoje prawa umowy, w tym te dotyczące nieruchomości – najmu czy sprzedaży. Dzięki odpowiednio opracowanym dokumentom pozostaje mniej miejsca na nieporozumienia i tzw. kruczki prawne, które mogłaby wykorzystać druga strona w ewentualnym sporze prawnym. Oczywiście na tym nie kończą się kompetencje radcy prawnego – może on w Twoim imieniu prowadzić sprawę o zaległą zapłatę (w tym opracowywać stosowne wezwania do zapłaty i pisma przedprocesowe), domagać się odszkodowań oraz prowadzić inne sprawy cywilne. Radca prawny Łomianki pomoże również w licznych sprawach rodzinnych, m.in. w sprawach o rozwód i separację (reprezentując Cię na poszczególnych szczeblach postępowania, pomagając przygotować materiał dowodowy, często we współpracy z detektywem, opracowując dokumenty, zabezpieczając świadczenia alimentacyjne oraz kwestię opieki nad dzieckiem na czas trwania postępowania), ograniczenie władzy rodzicielskiej czy podział majątku. W sprawach spadkowych radca udzieli Ci kompleksowej pomocy – od reprezentowania Cię przed poszczególnymi organami, przez prowadzenie sprawy w Twoim imieniu aż po wsparcie w sporządzeniu testamentu i notarialnym potwierdzeniu następujących zmian dotyczących prawa do odziedziczonego majątku.

Radca prawny Łomianki – współpraca z przedsiębiorcami


Przedsiębiorcy również mogą odnieść wiele korzyści ze współpracy z radcą, m.in. dzięki przygotowaniu poprawnych merytorycznie i prawnie umów o pracę, regulaminów, zakończenia stosunku pracy, reprezentowania przed sądem pracy. W odróżnieniu od adwokata radcę prawnego można zatrudnić np. na etatu i mieć ułatwioną współpracę przy rozwiązywaniu bieżących problemów prawnych. Także pracownicy we współpracy z radcą mogą przygotować odwołania od wypowiedzeń czy skutecznie prowadzić dochodzenia odszkodowań tytułem naruszeń prawa pracy. Pomoże on także przy postępowaniach dotyczących sporów z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, m.in. tych dotyczących praw do świadczeń emerytalnych i rentowych.

Radca prawny i adwokat Łomianki – dlaczego warto zgłosić się do nas?


Dlaczego spośród kancelarii radców prawnych w Łomiankach warto wybrać właśnie nas? Ponieważ naszym klientom gwarantujemy profesjonalne podejście, oparte na wieloletnim doświadczeniu i setkach wykonanych usług. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu osób już sama myśl o zwróceniu się do sądu czy rozpoczęciu postępowania przedprocesowego jest niezwykle stresująca i dlatego dokładamy starań, aby wszystko dokładnie i na spokojnie wytłumaczyć. Nie tylko wykonujemy zlecone nam usługi, ale również doradzamy naszym klientom co do tego, na jakie rozwiązania postawić, aby udało się skutecznie rozwiązać problem, z którym się zmagają. Nie zapominamy przy tym o stałym dokształcaniu i aktualizowaniu posiadanej wiedzy – czemu zawdzięczamy tak wysoką skuteczność w pomaganiu naszym klientom. Jeśli więc potrzebna Ci sprawdzona i godna zaufania kancelaria adwokacka Warszawa kancelaria adwokacka Warszawa, to śmiało zgłoś się do nas. To z pewnością nie jest najlepszy moment na eksperymentowanie – dlatego, zamiast szukać dalej, skorzystaj z naszego doświadczenia, wiedzy i pełnego zaangażowania do klienta. Zapewniamy Cię, że ceny również okażą się bardzo konkurencyjne.