Każdy, kto chociaż raz stanął przed wyzwaniem natury prawnej, wie, jak wiele znaczy profesjonalna pomoc prawnika. Nie zawsze jednak zdajemy sobie z tego sprawę, że w większości przypadków taką pomoc można znaleźć właśnie u radcy prawnego – niezależnie czy chodzi o sprawy rodzinne, cywilne, stosunek pracy czy podpisanie ważnej umowy. Kim dokładnie jest radca prawny, czym się zajmuje i dlaczego warto się do niego wybrać? I czemu warto przyjść właśnie do naszej kancelarii?

Radca prawny a adwokat Warszawa Wola – blisko, ale to nie to samo


Chociaż zakres kompetencji i świadczone usługi często nakładają się na siebie, to występują dość istotne różnice pomiędzy radcą prawnym a adwokatem. Przedstawiciele obydwu zawodów muszą ukończyć kompletne studia prawnicze, w toku których zyskują dogłębną wiedzę z zakresu obowiązującego w naszym kraju systemu prawnego. Aby móc pracować w wybranym przez siebie zawodzie, muszą oni ponadto uzyskać aplikację oraz zdać egzamin zawodowy.

Radca prawny Warszawa Wola – kiedy warto się do niego wybrać?


W jakich więc sytuacjach przyda Ci się wsparcie radcy prawnego? Możliwości jest naprawdę sporo i zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy mogą odnieść wiele korzyści ze świadczonych przez niego usług. Radca prawny analogicznie jak adwokat pomoże Ci we wszystkich sprawach prawnych, w tym: w sprawach rodzinnych, w tym w sprawach o rozwody Warszawa, postępowaniach o alimenty, opieką nad dziećmi czy pomoże w przygotowaniu dokumentacji (w tym dowodów winy za rozkład pożycia). Poza tym możesz na niego liczyć podczas spraw spadkowych, m.in. odrzucenie spadku, ale również przy zadbaniu o wykonanie testamentu czy jego odpowiednie sporządzenie. Nieoceniona jest jego pomoc również w razie sporów z pracodawcą, dłużnikami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy organami administracji państwowej. Zawsze, niezależnie od sytuacji możesz liczyć na profesjonalną usługę.

Radca prawny Warszawa Wola dla firm


Nie tylko osoby prywatne odniosą wiele korzyści ze współpracy z radcą prawnym. Współpracę, również stałą np. w ramach stosunku pracy, nawiązać mogą także przedsiębiorcy. Dzięki niej nie będą musieli martwić się o sporządzane umowy, wezwania, wypowiedzenia umów, regulaminy czy inne dokumenty – wszystkie sporządzone będą zgodnie z prawem i w sposób zabezpieczający ich interesy. Wielu przedsiębiorców bardzo ceni opinie wydawane przez radcę, dzięki którym mogą uniknąć bolesny błędów i pułapek prawnych, o które nietrudno prowadząc działalność w kraju o stale zmieniającym się prawodawstwie.

Radca prawny i adwokat Warszawa Wola – postaw na nas!


Spośród wielu kancelarii świadczących swoje usługi na terenie Warszawy to właśnie my dokładamy szczególnych starań, aby świadczyć jak najbardziej kompleksowe i zrozumiałe dla klientów usługi. Nie musisz być prawnikiem ani posiadać przygotowania prawniczego, aby z nami rozmawiać – wszystko wytłumaczymy w zrozumiały i przystępny sposób. Poza tym nasze doświadczenie i regularnie aktualizowana wiedza pozwalają nam podjąć się właściwie każdego zadania. Jeśli więc poszukujesz kogoś, komu możesz zaufać i kto wytłumaczy Ci dostępne możliwości, to właśnie świetnie trafiłeś!