Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, w jak wielu przypadkach pomoc radcy prawnego może okazać się kluczowa dla stawienia czoła pojawiającym się wyzwaniom, zwłaszcza tym natury prawnej. Może on przygotować dla Ciebie zgodne z przepisami dokumenty, umowy i pisma procesowe, ale również pomóc uchronić się przed brzemiennymi w skutkach pomyłkami, a nawet reprezentować Cię w sądzie. Dlaczego i kiedy warto korzystać z pomocy radcy prawnego i czemu warto postawić właśnie na naszą kancelarię?

Radca prawny Pruszków – kim jest i jak pomaga ?


Zdecydowana większość radców prawnych to osoby, które ukończyły kompletne studia prawnicze, a następnie zdała niezbędne egzaminy, które pozwoliły jej, na zostanie wpisanym na listę radców prawnych. Bez wątpienia są więc to osoby o dogłębnej i stale aktualizowanej wiedzy prawniczej (co zresztą jest dość regularnie sprawdzane), która będzie w stanie pomóc Ci w większości przypadków. W wielu aspektach uprawnienia, wiedza i obowiązki radcy nie różnią się od tych, jakie spełnia adwokat Pruszków. Ponadto każda kancelaria działając na terenie naszego kraju, musi mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, będące dodatkową warstwą ochrony dla klientów korzystających z ich usług.

Jednym z najczęściej wykonywanych przez radcę prawnego zadań jest doradztwo, połączone z pomocą prawną. Jeśli wiec masz jakieś pytanie, wątpliwość czy potrzebujesz wskazówek dotyczących tego, jak zachować się w danej sytuacji lub jakie według prawa przysługują Ci sposoby dalszego postępowania, to właśnie radca jest właściwą osobą, u której możesz zasięgnąć porady. Tu również opracujesz profesjonalne i zgodne z przepisami pisma do różnych instytucji i urzędów czy umowy. Radca prawny Pruszków przygotuje dla Ciebie także wezwania do zapłaty czy pisma przed procesowe. Poza tym wykona dla Ciebie analizę i zaopiniuje umowę, którą właśnie zamierzasz podpisać, gwarantują Ci jej zgodność z prawem i ochronę Twoich interesów. Od 2015 roku radca prawny może nawet reprezentować swoich klientów w procesach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny a adwokat Pruszków – czym się różnią ich zadania i jak wygląda praca radcy?


Większość radców prawnych działa w obrębie prowadzonych przez siebie kancelarii. Jednak w odróżnieniu od adwokata, radca może być również zatrudniony w zewnętrznej firmie, co jest bardzo korzystne dla podmiotów, które potrzebują stałej opieki prawnej i chcą, aby ktoś zajmował się pomocą prawną w ramach stosunku pracy (adwokat może działać wyłącznie w ramach kancelarii). W coraz większej liczbie kancelarii można spotkać równocześnie radcę prawnego i adwokata, co pozwala na jeszcze bardziej kompleksowe świadczenie usług klientom. Warto jednak pamiętać, że ogromna część zadań wykonywanych przez adwokatów pokrywa się z usługami świadczonymi przez radców – dlatego najczęściej tańszą i szybszą opcją jest pójście do radcy.

Radca prawny Pruszków – dlaczego my?


Z pewnością zwracając się do specjalisty po pomoc prawną czy usługę doradczą, chcesz mieć pewność, że zostaniesz profesjonalnie obsłużony, a otrzymana porada będzie dostosowana do Twoich potrzeb. I właśnie na taką obsługę możesz u nas liczyć! Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość z naszych klientów nie jest specjalistami w zakresie prawa i dlatego potrzebują czegoś więcej, niż tylko wykonania konkretnych zleceń – przyda im się porada dotycząca możliwych kierunków działań i dochodzenia swoich racji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zebranemu właśnie podczas świadczenia rozmaitych usług – zarówno z prawa cywilnego, jak i rodzinnego, handlowego, spadkowego, prawa pracy, załatwiania spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi czy nieruchomościami – potrafimy kompleksowo pomóc każdemu klientowi, niezależnie czy zgłasza się do nas osoba prywatna, czy duże przedsiębiorstwo. W dodatku dokładamy starań, aby nasze ceny wciąż były atrakcyjne na rynku, co cenią nasi klienci. Jeśli więc potrzebny Ci dobry radca prawny Stare Babice, to nie zwlekaj już dłużej i zgłoś się do nas – gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego!